ارقام نقشه

علمی-اجتماعی-ادبی-دانلود نرم افزار-عکس-فیلم-مقاله

اویغورها ترکهای چینی
نویسنده : فرشید ابی - ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٢٧
 

 

اویغورها مردم ساکن شمال غرب چین هستند که در ایالت خودگردان سین کیانگ یا ترکستان شرقی (اویغورستان) به مرکزیت اورومچی زندگی می‌کنند. مردم اویغور از اقوام ترکتبار و مسلمان هستند.

درباره ٔ همبستگی‌های زبانشناسی و نژادشناسی اغوزها با سایر اقوام ترک عقاید مختلف است.در دائرةالمعارف اسلام درباره طوایف نه‌گانه اغوز، چنین آمده: غز لغت تازی است که به قبیله ٔ ترکان اوغز اطلاق می‌شود. ظاهراً قوم بزرگی که در قرن ششم همه ٔ قبایل ساکن چین تا دریای سیاه را به صورت امپراطوری واحدی از صحرانشینان درآورد، بدین نام خوانده شده‌است. این قوم از طوایف متعدد مرکب بوده‌اند که از جهت کثرت عدد خانواده و وسعت اراضی با یکدیگر اختلاف بسیار داشته‌اند و مهمترین این طوایف عبارت بودند از طوایف نه‌گانه اغوز (تغز اوغز): اغوز، اویرات، آرلاد، جلایر، تاتار، قنقرات، قیات، کرائیت و مغول (بر گرفته از ویکی پدیا)

اویغورها سابقا پیروان مانی ( آئین ایرانی)بودند،زبان ترکی اویغوری‌ها تا حدود زیادی تاثیر گرفته از زبان فارسی و عربی است. به طوری که از ۹۳۸ مدرسه با رسم الخط عربی که در سال ۱۹۸۹ مشغول به کار بودند، آخرین مدرسه از این نوع در ۱۹۹۶ توسط دولت تعطیل شد.عکسی که  مشاهده میکنید در یک نمایشگاه اتومبیل  چین میباشد ، که طرح اتومبیل اویغورها با استفاده از مواد گیاهی است. ونوشته های روی پلاک که بصورت ترکی و با رسم الخط عربی است و به معنای  صنایع و تولیدات پاک اویغور میباشد.

oy


 
 
یک برنامه موبایل با قابلیت نقشه برداری
نویسنده : فرشید ابی - ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۸/۱٥
 

یک برنامه بسیار قوی در زمینه کار با جی پی اس  ونقشه برای دستگاههای آندرویدی به نام  locus.pro در این قسمت برای دانلود قرار داده ایم این برنامه با جی پی اس روشن موقعیت شما را روی نقشه نشان میدهد و علاوه بر آن مسیری را که طی میکنید میتواند روی نقشه ترسیم کند و یک امکان خیلی خوب آن امکان محاسبه مساحت و طول روی نقشه میباشد که این عکس کاری است که خودم با آن در یکی از محله های کرج انجام دادم. این برنامه را از سایت  نرم افزاری اندرویداینا  گرفته ام . واقعا بعضی از سایتهای نرم افزاری ایرانی خیلی بیشتر از google play سرکاری ،به گوشیهای اندروید خدمات میدهند. حالا از این لینک  locus.pro v2.6.2 را دانلود کنید و میتوانید سئوالات کار با این برنامه را در همینجا مطرح کنید. 10مگ


 
 
لغتنامه فارسی انگلیسی مدیریت
نویسنده : فرشید ابی - ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۸/٩
 

امروز جهت استفاده شما لغت نامه انگلیس فارسی رشته مدیریت که در مقطع ارشد کاربرد دارد را جهت دانلود قرار داده ایم  پس از وارد شدن به لینک روی  جمله ای که در وسط صفحه قرار دارد کلیک کنید تا دانلود شروع شود.click here to download file now