درختانی که ابر میسازند

شاید قبلا در این مورد نشنیده باشید که بعضی از درختان خاصیت متراکم سازی رطوبت  اطراف خود را دارند و روند تشکیل ابرهای باران زا را تشدید میکنند.  که معروفترین آنها یک نوع بلوط است که عکسش را مشاهده میکنید. و این بلوط در جنگلهای دامنه شمالی البرز  به طور طبیعی وجود دارد.

 

این درختان  منحصر به فرد با خطراتی از قبیل راههای ارتباطی بین دامنه شمالی و جنوبی البرز که در چند استان مجاور رشته کوههای البرز در حال احداث است مواجه میباشند. و همچنین طرحهای بهر ه برداری از جنگل که نوع خاصی از در ختان جایگزین امثال این بلوطها میشوند. که لازم است جنگلهای سواحل خزر بعنوان یک میراث ملی و جهانی حفظ شود.

 

/ 3 نظر / 25 بازدید
kamal

لطفا تنها به خواندن مطالب درج شده اکتفا نکنید. شروع این تجربه در گرفتن خودآگاهی است. از هریک از دوستان که به وبلاگ مراجعه میکنند درخواست میکنم به پست خودآگاهی مراجعه کرده و این هدیه الهی را دریافت کنید.

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345443841.83

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 43280235